• BİZİM ÖĞRENCİMİZSENİZ "ZATEN KAZANDINIZ" DEMEKTİR !
 •   0541 860 45 28
 •   info@runbesyokursu.com

  BESYO BEDEN EĞİTİMİ ÖĞRETMENLİĞİ BÖLÜMÜ

  BİZİM ÖĞRENCİMİZSENİZ "ZATEN KAZANDINIZ" DEMEKTİR !

  BEDEN EĞİTİMİ ÖĞRETMENLİĞİ NEDİR?

  Spor Akademilerinin (Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu - BESYO) alt branşlarından biri olan Beden Eğitimi Öğretmenliği bölümü Türkiye’deki ilk ve orta düzeyli okullarına nitelikli öğretmenler yetiştiren, ülkemizin spor alanındaki ihtiyaçlarına cevap veren bir bölümdür.

  Spor Akademisi Beden Eğitimi Öğretmenliği bölümünün bir diğer amacı da üniversitelerimizde sayısı gittikçe artan Spor Bilimleri bölümlerine, gerekli lisans eğitiminden sonra yüksek lisans eğitimi vererek gerekli donanıma ve araştırma yeteneğine sahip akademik personel (öğretim elemanı) yetiştirmektir.

  Spor Akademisi Beden Eğitimi Öğretmenliği bölümlerinde temel olarak genel kültür, beden eğitimi öğretmenliği meslek bilgisi ve spor alan bilgisi kapsamındaki ders ve uygulamalar yer alır.

  BÖLÜM MEZUNLARININ BAŞLICA İŞ OLANAKLARI;

  • Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okul öncesi, ilköğretim, ortaöğretim kurumları ile dengi okullarda öğretmenlik,

  • Gençlik ve Spor Müdürlüğü merkez ve taşra teşkilatında, engellilere yönelik sportif aktivitelerin eğitimi ve uygulamalarında, sağlıklı yaşam adıyla toplumsal yaşamımızda yer alan faaliyetlerin organizasyon ve uygulamalarında görev alabileceklerdir,

  • Uzmanlık dalına göre kulüplerde antrenörlük, koordinatörlük yapabilirler. Bölüm programında Genel Kültür, Spor Alan Bilgisi ve Öğretmenlik Meslek Bilgisi kapsamındaki ders ve uygulamalara yer verilir.